STRUMIEN.COM - Strumieñ, B±ków, Drogomy¶l, Pruchna, Zab³ocie, Zbytków - portal informacyjny
  Zaloguj się lub Zarejestruj
Newsy

Newsy

Sport

Muzyka

Felietony

Fotoreportaże

Prasa

Namuzowywanie
 
Gmina Strumień

Położenie geograficzne

Historia

Pomniki II Wojny Światowej

Barwne szkice

Życie gospodarcze

Życie kulturalne

Religia

Nauka i edukacja

Sport

Wędkarstwo

Puby

Jezioro Goczałkowickie

Fontanna solankowa

Mapa
 
Informator

Urząd Miejski

Ważne telefony

Komunikacja

Opieka medyczna

Kalendarz imprez

Kronika Policyjna

Pogoda
 
Moduły

Galeria

Tapety

Ogłoszenia

Księga gości

Twoje konto
 
Sołectwa

Bąków

Drogomyśl

Pruchna

Zabłocie

Zbytków
 
Portal

Bannery

O nas
 
Popularne

E-kartka

Tapeta
 
Wyróżnienia

Katalog Gwiazdor

 
Imieniny

Cyryla i Edwarda


Wszystkiego najlepszego!
życzy portal
www.strumien.com
 
Gmina Strumień położona jest na skraju powiatu cieszyńskiego w jego północnej części. Przez terytorium gminy przepływa rzeka Wisła wpadając w Strumieniu do zbiornika goczałkowickiego, z którym gmina bezpośrednio graniczy.
Do gminy przynależą wsie: Drogomyśl, Bąków, Pruchna, Zabłocie, Zbytków oraz miasto Strumień.
Na jej terenie rozwija się głównie rolnictwo skupiające 3356 ha gruntów ornych. Największym znaczenie mają uprawy roślin okopowych, zbóż i rzepaku.
Ponad 900 gospodarstw dostarcza dobrej jakości płodów rolnych. Gmina nie jest tylko rolniczym regionem, rozwija się tutaj również drobny przemysł oraz liczne mniejsze zakłady pracy. Prywatne firmy działające w gminie przyczyniają się do jej rozwoju gospodarczego.
Korzystne położenie gminy w niewielkiej odległości od znanych miejscowości wypoczynkowych w Beskidach sprzyja inwestycjom. Przez gminę przebiegają dwie ważne trasy: międzynarodowa do przejścia granicznego w Cieszynie oraz krajowa Katowice- Wisła- Ustroń.
Stwarza to możliwości rozwoju działalności turystycznej, hotelowej, gastronomicznej, a także rekreacyjnej. W tym ostatnim przypadku miasto Strumień może się poszczycić dobrze utrzymanym basenem kąpielowym o wymiarach olimpijskich. Na terenie gminy występują rzadkie pokłady solanki jodowo-borowej oraz borowin, które stwarzają możliwości zagospodarowania tych terenów.
Walorem gminy jest także rzeka Wisła oraz liczne stawy i zbiorniki wodne, które dodają nie tylko malowniczości okolicy, ale także rozrywki dla dużej rzeszy wędkarzy.
Gmina Strumień dba także o środowisko naturalne. Inwestycje w nowoczesną oczyszczalnię ścieków oraz ciepłownię w Strumieniu sprawiły, że przyroda pięknie się rozwija i cieszy oczy wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych. Nierzadko spotyka się tu bociany i dorodne ryby.

Droga Wisła-Katowice

Droga Katowice-Cieszyn

Linia kolejowa

Prawa autorskie © STRUMIEN.COM - Strumieñ, B±ków, Drogomy¶l, Pruchna, Zab³ocie, Zbytków - portal informacyjny Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2005-10-26 (25633 odsłon)

[ Wróć ]
Content ©


Portal Miasta i Gminy Strumień
Created by Damiano
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund

:: phpib2 phpbb2 style by phpbb2.de :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::